Consiliul Raional Sîngerei

Switch to desktop Register Login

L I S T A candidaţilor supleanţi la funcţia de consilier în consiliul raional Singerei

L I S T A (finala)

candidaţilor supleanti la funcţia de consilier în consiliul raional   Sîngerei

din partea  Partidului Democrat din Moldova

Nr.

d/r

Numele

Prenumele

Sexul

Anul naşterii

Domiciliul*

Apartenenţa

politică

Profesia

Funcţia

Locul de muncă

 

Ciobanu

Valeriu

M

1960

Or.Sîngerei

PDM

Jurist

Şef BÎT Sîngerei

IS.CRIS ,,Registru’’

 

Condorachi

Maria

F

1955

Or.Sîngerei

PDM

Pedagog

Şef BEDP Sîngerei

IS.CRIS ,,Registru’’

 

PROCIUC

LUDMILA

F

1958

Or.Sîngerei

PDM

Jurist

As.med.igienist CSP

Centrul de sănătate publică Sîngerei

 

Condorachi

Grigore

M

1982

Or.Sîngerei

PDM

Jurist

Consultant jurist

Biroul Notarului Public ,,Condorachi Olga’’

 

MARCU

VALENTIN

M

1950

Izvoare

PDM

Felcer

Director

SRL.,,Semincerul unic’’

 

Lopotencu

Romeo

M

1966

Or.Sîngerei

PDM

Inginer

Director

Fil.,,RED Nord’’ Sîngerei

 

Guzun

andrei

M

1970

Or.Sîngerei

PDM

Pădurar

Director

SRL,,Agatcompani’’

 

Simac

Angela

F

1968

Coşcodeni

PDM

Pedagog

Şef secţie resurse umane

IMSP SR.Sîngerei

 

Spînu

Liliana

F

1970

Chişcăreni

PDM

Pedagog

Director

Logitex Future SRL.

 

Gherman

Petru

M

1947

Or.Sîngerei

PDM

Profesor

Organizator profesor

Gimnaziul ,,Anton Crihan’’,or.Sîngerei

 

Lelic

Nicolae

M

1951

Prepeliţa

PDM

Technician

Director

SRL.,,Grădina de vis’’

 

Costeţchi

Lilia

F

1963

Or.Sîngerei

PDM

Bibliograf

Director

Biblioteca publică orăşenească Sîngerei

 

Grecu

Ina

F

1984

Cubolta

PDM

Pedagog

Concediu maternite

Şcoala auxiliară Străşeni

 

Cernei

Ion

M

1973

s.Cozeşti

PDM

Manager economist

Director

ÎI,,Cernei Ion-Comerţ’’

 

Golban

Valeri

M

1962

Bilicenii Vechi

PDM

Medic veterinar

Şef adjunct

Direcţia raională pentru Siguranţa Alimentelor

 

Tataru

Natalia

F

1970

Or.Sîngerei

PDM

Agronom, economist

Director CP Sîngerei

ÎS,,Poşta Moldovei’’, CP Sîngerei

 

Burcovschi

Victor

M

1962

s.Ţîpleşti

PDM

Agronom

Director

SRL.,,Burcovschi Grup’’

 

BRAŞOVSCHI

EUDOCHIA

F

1944

Or.Sîngerei

PDM

Pedagog

Pensionară

Pensionară

 

Cereseu

Victor

M

1962

Or.Sîngerei

PDM

Pedagog

Şef CTAS Sîngerei

Casa Teritorială Asigurări Sociale

 

MorarU

Sergiu

M

1966

Pepeni

PDM

Medic

Medic stomatolog

Centru sanatate Pepeni

 

Mursa

Vasile

M

1941

Dumbrăviţa

PDM

Profesor

Profesor

Pensionar

 

Palade

Dumitru

M

1954

Bălăşeşti

PDM

Agronom

Director

SRL,,Ailen Service’’

 

Şoldău

Lilia

F

1971

Slobozia Măgura

PDM

---------

Vînzătoare

Magazin s.Sl-Măgurii

 

Bajura

Nina

F

1980

Bilicenii Noi

PDM

Pedagog

Profesoară

Gimnaziu Bilicenii Noi

 

Tofan

Ivan

M

1944

Ciuciueni

PDM

Agronom

Preşedinte

Asociaţia Utilizatorilor de Apă

 

Viţă

Viorica

F

1970

Cotiujenii Mici

PDM

Educatoare

Contolor

Fil.,,Red Nord’’ Sîngerei

 

Daraban

Lidia

F

1963

s.Mărineşti

PDM

Contabilă

Neangajată

Neangajată

 

CUCOŞ

EUGENIU

M

1986

Or.Sîngerei

PDM

Profesor

Profesor

Gimnaziul ,,Anton Crihan’’

 

MACARI

CONSTANTIN

M

1955

Telenesti

PDM

Agricultor

Agricultor

SC,,Agrocopaceni’’

 

VULTUR

VADIM

M

1991

Or.Sîngerei

PDM

Politolog

Antreprenor

GŢ,,Vultur Vadim’’

       Gheorghe BRAŞOVSCHI       Preşedintele OT PDM Sîngerei

 

 

L I S T A candidaţilor supleanţi la funcţia de consilieri în Consiliul raional Singerei

din partea Partidului Liberal Democrat din Moldova

Nr.

d/r

Numele

Prenumele

Sexul

Anul

naşterii

Domiciliul*

Apartenenţa

politică

Profesia

Funcţia

Locul de muncă

 

Doga

Vasile

M

1949

or. Singerei

PLDM

Zootehnic

Primar de Singerei

Primaria de Singerei

 

Osoianu

Valentina

F

1955

Cubolta

PLDM

pedagog

pedagog

LT Pan Halipa

 

Butnariuc

Ion

M

1962

s. Ciuciuieni

PLDM

Inginer

Primar

Primaria

Com. Ciuciuieni

 

Balan

Dumitru

M

1948

s. Pepeni

PLDM

Pedagog

Pensionar

-

 

Moraru

Andrei

M

1958

s. Radoaia

PLDM

Medic

Medic sef

CS Radoaia

 

Frumusachi

Lucia

F

1964

s. Coopăceni

PLDM

Medic

Medic de familie

IMSP CS Copăceni

 

Viziru

Gheorghe

M

1956

s. Flămînzeni

PLDM

zootehnic

Pensionar

-

 

Cristinoi

Natalia

F

1981

s. Draganesti

PLDM

Pedagog

Profesor

Gimnaziu

din s. Draganesti

 

Bou

Valerian

M

1949

s. Heciul Nou

PLDM

pedagog

Primar

Primaria Heciul Nou

 

Joian

Vladimir

M

1966

s. Alexandreni

PLDM

Agronom

Primar

Primaria

com. Alexandreni

 

Bălţătescu

Nicolae

M

1987

Or. Sîngerei

-

pedagog

Profesor de matematică

LT Olimp

 

Tcaci

Ala

F

1972

s. Bursuceni

PLDM

Pedagog

Director gimnaziu

Bursuceni

Gimnaziu

Bursuceni

 

Balan

Lucian

M

1997

s. Cozeşti

-

elev

-

-

 

Ojog

Gheorghe

M

1966

s. Biruinţa

PLDM

Medic

Medic-şef

CS Biruinţa

 

Rotaru

Silvestru

M

1954

s. Cotiujenii Mici

PLDM

Pedagog

Director gimnaziu Cotiujenii Mici

Gimnaziu

Cotiujenii Mici

 

Mindru

Gheorghe

M

1991

s. Prepelita

PLDM

Programist

Student

-

 

Boiştenu

Vadim

M

1959

s. Cubolta

PLDM

Medic

Medic

OS Cubolta

OS Cubolta

 

Petrov

Vitalie

M

1975

s. Radoaia

PLDM

Pedagog

Director

LT Radoaia

 

Porcescu

Iurie

M

1968

s. Dumbravita

PLDM

Inginer

Primar

Primaria com. Dumbravita

 

Ropot

Nicolae

M

1951

Or. Singerei

PLDM

Jurnalist

Sef

Sectie APL

CR Singerei

 

Zicu

Galina

F

1963

s. Tipletesti

PLDM

Pedagog

Director Gimnaziu

Gimnaziul

Tipletesti

 

Parnov

Maria

F

1963

Or. Sîngerei

PLDM

pedagog

Specialist principal

Direcţia Educaţie

 

Spînachi

Ion

M

1957

s. Pepeni

PLDM

Medic

Medic sef CMF Pepeni

CMF Pepeni

 

Starîi

Igor

M

1968

Or. Singerei

PLDM

Jurist

Antreprenor

II « Star-Profit »

 

Chisaru

Viorica

F

1972

s. IezareniiVechi

PLDM

Pedagog

Sef

DE

DE Singerei

 

Vizir

Natalia

F

1982

s. BiliceniiVechi

PLDM

Pedagog

Director adjunct

Gimnaziu

BiliceniiVechi

 

Cuşnir

Stela

F

1971

Heciul Nou

PLDM

Pedagog

Director

Gimnaziu

Heciul Nou

 

Costeţcaia

Larisa

F

1969

s. Tambula

PLDM

Contabil

Contabil gimnaziu Tambula

Gimnaziul

s. Tambula

 

Tartacovscaia

Eleonora

F

1958

Or. Singerei

PLDM

Medic

Medicsef CMF Singerei

CMF Singerei

Lista

candidaţilor suplianţi la funcţia de consilier în Consiliul raional Sîngererei

din partea Partidului Comuniştilor din Republica Moldova

 

Nr.

d/o

Numele

Prenumele

Sexul

Anul

nasterii

Domiciliul

Aparte

-nenţa

politica

Profesia

Funcţia

Locul de munca

 

Cebotari

Ivan

M

08.12.1952

Sîngerei

PCRM

Inginer

Vicepreşedinte raionului

Consiliul raional

 

Bologan

Vasile

M

24.01.1960

Sîngerei

PCRM

inginer

inginer

IMGC Biruinţa

 

Hadîrca

Anatolie

M

18.02.1967

Sîngerei

PCRM

medic

Sef secţie

Spitalul Raional

 

Guţu

Victor

M

02.01.1961

Sîngerei

PCRM

jurist

Inginer inspector

INTEHAGRO

 

Barcari

Victor

M

23.10.1952

Sîngerei

PCRM

inginer

preşedinte

CONSUMCOOP

 

Slobodzean

Veaceslav

M

10.12.1948

Sîngerei

PCRM

 

-

Pensionar

 

Praşca

Simion

M

14.11.1944

Sîngerei

PCRM

profesor

profesor

LT Drăgăneşti

 

Banaru

Octavian

M

18.03.1965

Sîngerei

PCRM

Merceolog

Inspector

IFS Sîngerei

 

Tabarcea

Vitalie

M

17.10.1966

Sîngerei

PCRM

merceolog

Vice­ preşedinte

CR Singerei

 

Popovici

Svetlana

F

01.01.1949

Sîngerei

PCRM

profesor

   
 

Negruţi

Grigore

M

18.06.1954

Sîngerei

PCRM

agronom

Sef direcţie

DAA CR Singerei

 

Tupic

Boris

M

13.07.1948

Izvoare

PCRM

profesor

contabil

SRL Vulturvii-Agro

 

Vitu

Violeta

F

14.05.1975

Ciuciuieni

PCRM

medic

medic

OMFCiuciuieni

 

Bejenari

Ion

M

09.09.1954

Pepeni

PCRM

constructor

   
 

Donţova

Maria

F

22.11.1946

Sîngerei

PCRM

profesor

 

pensionar

 

Vreme

Andrei

M

04.10.1965

Sîngerei

PCRM

jurist

 

Pensionar MAI

 

Bucătari

Tatiana

F

16.05.1979

Sîngerei

PCRM

Inginer funciar

Director

Centrul Grigorauca

 

Gunder

Nicolai

M

24.07.1969

Mihailovca

PCRM

şofer

paznic

Gimnaziu

 

Neaga

Viorel

M

19.01.1990

Sîngerei

PCRM

economist

administrator

SRL Prim Service

 

Cebotaru

Pavel

M

23.03.1959

Radoaia

PCRM

Inginer

 

-

 

Cosovan

Sergiu

M

26.07.1960

Singereii-Noi

PCRM

Zootehnic

antreprenor

-

 

Spatacovschi

Serghei

M

30.11.1961

Alexandreni

PCRM

constructor

constructor

II Spatacovschi Serghei

 

Harabajiu

Ion

M

06.03.1980

Singerei

PCRM

Pedolog

Sef S RFC

Consiliul raional

 

Harghel

Mihail

M

23.12.1950

Balasesti

PCRM

agronom

Vice-comandant

U/S Singerei

 

Deliu

Dumitru

M

06.11.1948

Cubolta

PCRM

mecanic

   
 

Capmari

Lidia

F

27.11.1959

Petropavlovca

PCRM

actor

Preşedinte

Casa de cultură

 

Pasat

Aureliu

M

18.05.1970

Singerei

PCRM

Jurist

Sofer-incasator

Klassica-Force SRL

 

Gîrbu

Vitalie

M

30.04.1976

Coscodeni

PCRM

jurist

asistent

CR Singerei

 

Rusu

Mihail

M

09.01.1948

Chişcăreni

PCRM

agronom

pensionar

Pensionar

 

Simonişin

Vasile

M

03.01.1950

Octeabriscoie

PCRM

profesor

profesor

Gimnaziu Tambula

 

Ursatie

Maria

F

01.02.1961

Bilicenii Noi

PCRM

 

Lucrator social

Primăria Bilicenii Noi

 

Trocin

Vera

F

10.05.1949

Coscodeni

PCRM

   

pensionar

 

Pădure

Valeriu

M

06.04.1947

Biruinţa

PCRM

mecanic

   
 

Strajescu

Ivan

M

01.04.1949

Draganesti

PCRM

agronom

agronom

SRL Draganestenii

 

Ursachi

Anatolie

M

14.06.1965

Singerei

PCRM

Medic veterinar

Inspector superior

Direcţia raionala

siguranţa alimentelor

 

L I S T A

Candidaţilor suplianţi la funcţia de consilier în consiliul raional Sîngerei

din partea Partidului Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

Nr

d/r

Numele

Prenumele

Sex

Anul naşterii

Domiciliul*

Apartenenţa

politică

Profesia

Funcţia

Locul de muncă

1

Bîrsan

Mihail

M

1957

or.Sîngerei

PSRM

Pedagog

Director

Gimnaziul Grigorăuca

2

Botnari

Ana

F

1991

s.Grigorăuca

PSRM

Pedagog

Profesor

Gimnaziul Grigorăuca

3

Presejniuc

Andrei

M

1955

sat.Octeabrscoe

PSRM

Inginer

   

4

Şpac

Valeriu

M

1953

or.Sîngerei

PSRM

Inginer constructor

şef de şantier

 

5

Corotînscaia

Ludmila

F

1965

com.Grigorăuca

PSRM

Pedagog

Profesoară

Gimnaziul Grigorăuca

6

Cijevschi

Gheorghe

M

1957

or.Sîngerei

PSRM

Inginer constructor

Inginer

 

7

Corolevschi

Valentina

F

1976

com.Prepeliţa

PSRM

 

-

-

8

Dohotaru

Dragoş

M

1991

sat.Alexăndreni

PSRM

Agricultor

-

-

9

Crivanog

Zinaida

F

1962

sat.Radoia

 

Economist

Director

Întreprindere Individuală

10

Maidaniuc

Valentina

F

1973

sat.Grigorăuca

PSRM

pedagog

profesoara

Gimnaziul Grigorăuca

11

Botnariuc

Liuda

F

1970

sat.Grigorăuca

   

Şef de studii

Gimnaziul Grigorăuca

12

Ababii

Ion

M

1993

com.Alexăuca

PSRM

 

-

-

13

Focşa

Ion

M

1944

sat.Iezărenii Vechi

PSRM

 

pensionar

-

14

Babinciuc

Vitalie

M

1959

sat.Grigorăuca

PSRM

Pedagog

Profesor

Gimnaziul Grigorăuca

15

Dubenco

Igor

M

1984

or.Sîngerei

PSRM

 

-

-

16

Luca

Vasile

M

1965

or.Sîngerei

     

S.C. Virtim Lux

17

Donţu

Ion

M

1988

sat.Bilicenii Vechi

PSRM

Pedagog

Profesor

Şcoala medie

18

Huzun

Ion

M

1987

or.Sîngerei

PSRM

Finanţe şi bănci

Consultant

StarNet Sîngerei

19

Vedmenciuc

Anatolie

M

1957

Sl.Chişcăreni

PSRM

 

Lider

-

20

Babei

Vasile

M

1979

sat.Grigorăuca

PSRM

 

Director GŢ

Gospodărie Țărănească

21

Smîntînă

Elena

F

1966

com.Prepeliţa

PSRM

 

Consultant

ACSA

22

Negrescu

Natalia

F

1959

sat.Grigorăuca

PSRM

Pedagog

Profesor

Gimnaziul Grigorăuca

23

Maţac

Mihail

M

1954

sat.Octeabrscoe

PSRM

Agronom

-

-

 

Rîlischii

Mihail

M

1975

m. Bălţi

   

Director

MVP Service

24

Sinogaci

Ion

M

1966

sat.Sîngerei Noi

PSRM

 

-

-

26

Pencovschi

Anatol

M

1973

sat.Grigorăuca

   

-

-

27

Vivsic

Andrei

M

1969

sat.Bălăşeşti

PSRM

Zootehnic

-

-

28

Scoropat

Vitalie

M

1983

or.Sîngerei

   

-

-

29

Andriuţă

Vasile

M

1972

or.Sîngerei

   

-

-

30

Bucur

Ana

F

1971

or.Sîngerei

 

Profesor

Director

Casa de cultura Copaceni

31

Grimailo

Marin

M

1970

com.Pepeni

PSRM

 

pensionar

-

32

Gavrilenco

Iurie

M

1965

s.Flămînzeni

PSRM

economist

Director

Î.I. „Gavrilenco”

33

Brega

Vasile

M

1961

com.Pepeni

PSRM

   

Comerţ

34

Onofraş

Ivan

M

1992

Sat. Izvoare

PSRM

   

Şomer

35

Guzun

Vasile

M

1991

s.Bilicenii Vechi

 

inginer

inginer

Vasialix Agro

                     

            Preşedintele Partidului Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

            DODON Igor

  

 

L I S T A

 

candidaţilor supleanţi la funcţia de consilier în consiliul raional Singerei

din partea Blocului Electoral ”Platforma Populară Europeană din Moldova – Iurie Leancă”

Nr.

d/r

Numele

Prenumele

Sexul

Anul naşterii

Domiciliul*

Apartenenţa

politică

Profesia

Funcţia

Locul de muncă

 

Rosca

Ion

M

1956

Or. Singerei

PAD

Profesor

Sef CMR

Dir.Educatie

 

Onceanu

Viorel

M

1979

Or. Singerei

F/P

Profesor

Sef sectie tineret si sport

Cons. raional

 

Russu

Ecaterina

F

1971

Bilicenii Vechi

PLR

Pedagog

Pedagog

Gim. Meriniuc

 

Manole

Grigore

M

1959

Or. Singerei

PAD

Profesor

Profesor

LT Olimp

 

Bajura

Maria

F

1974

s. Copaceni

F/P

Profesor

Director

Gim. Adr. Paunescu

 

Golban

Victoria

F

1979

Or. Singerei

PAD

Pedagog

Specialist principal

Dir. educatie

 

Bostan

Gheorghe

M

1963

Or. Singerei

F/P

Medic

Sef interimar

AMU Singerei

 

Bolboceanu

Ion

M

1986

Or. Singerei

F/P

Medic

Medic

Centrul de sănătate publică

 

Chetrari

Gheorghe

M

1960

s. Balasesti

PLR

Agronom

Primar

Prim. Balasesti

 

Banaru

Serghei

M

1990

Or. Singerei

F/P

Student

   
 

Erimenco

Grigore

M

 

s. Bilicenii Vechi

F/P

Zootehnician

Director

SRl Virtuosimpex

 

Popovici

Adrian

M

1988

s.Draganesti

F/P

Profesor

Specialist

Cons. raional

 

Gherciu

Tatiana

F

1982

Or. Singerei

F/P

Contabil

Contabil sef

II Tofan& CO

 

Ursati

Constantin

M

1960

s. Draganesti

F/P

Inginer Mecanic

Sef Mecanic

SRL Draganistenii

 

Scurtu

Lilia

F

1983

s. Ciuciueni

FP

Profesor

Director

Gradinita s. Ciuciueni

 

Podlesnic

Ana

F

1966

S. Cubolta

PAD

Pedagog

Profesor

LT P. HAlipa

 

Plesca

Denis

M

1996

Or. Singerei

F/P

Licean

 

Presedintele consiliului Tinerilor

 

Crihan

Igor

M

1989

s. Singereii Noi

PAD

Profesor

Profesor

LT A. Russo

 

Vieru

Liuba

F

1963

Coscodeni

PLR

Pedagog

Sef

Gradinita s. Coscodeni

 

Harabagiu

Galina

F

1972

s. Cotiujenii Mici

PAD

Profesoara

Sef adjunct

Gim. D. Matcovschi

 

Prisacaru

Adrian

M

1970

Or. Biruinta

PLR

Padurar

Padurar

Ocolul Silvic

 

Petrari

Petru

M

1966

s. Pepeni

 

Pedagog

Sef Adjinct

LT Agape

 

Peresunco

Olga

F

1982

s. Draganesti

PAD

Profesor

Bibliotecara

Gim. V. Alexandri

 

Cernea

Dorin

M

1976

s. Tambula

PAD

Medic

Reprezentant medical

 
 

Goras

Tudor

M

1955

Or. Singerei

f/p

Profesor

neangajat

 
 

Grajdieru

Vasile

M

1958

Or. Singerei

PLR

Manager

Sef Adjunct

IS. CPS AN fil. Singerei

 

Botnarenco

Liusea

F

1969

s. Izvoare

PAD

Profesor

Profesor

Sc.Prim. Izvoare

 

Gaidau

Alexandru

M

1959

s. Radoaia

PAD

profesor

Profesor

LT I. Creanga

 

Grajdean

Anatol

M

1951

s.Radoaia

PLR

Agronom

pensionar

 
 

Ceban

Alexandra

F

1959

s. Heciul Vechi

PAD

Pedagog

Director adj.

Gim. N. Dabija

 

Edu

Oleg

M

1951

s. Balasesti

PLR

Profesor

Director

Gim. Balasesti

 

Uzun

Ana

F

1980

s. Alexandreni

f/p

Pedagog

Profesor

Sc.Prof. Alexandreni

L I S T A

Candidaţilor supleanţi la funcţia de consilieri în Consiliul raional SINGEREI

din partea Partidului Politic "Partidul Nostru"

Nr.

d/r

Numele

Prenumele

Sexul

Anul naşterii

Domiciliul

Apartenenţa

politică

Profesia

Funcţia

Locul de muncă

 

Col

Mihail

M

1957

Octeabrescoie

Partidul Nostru

Inginer-zoo

Inginer-zoo

Sectia de veterenarie Singerei

 

Gutu

Vasile

M

1981

Copaceni

Partidul Nostru

jurist

----

neangajat

 

Rusu

Valentina

F

1954

Biruinta

Partidul Nostru

filolog

Secretarul consiliului

Primaria Biruinta

 

Moiesei

Vasile

M

1976

Dumbravita

Partidul Nostru

agronom

agronom

SRL”Neoplancta”

 

Craciun

Mihail

M

.1958

Alexandreni

Partidul Nostru

agronom

Sef.sectiei certificate de industria zaharului

CEEP-Biruinta

 

Cojocaru

Natalia

F

1976

Singerei

Partidul Nostru

---

fondator

II”Cojocari Natalia”

 

Garbuz

Elena

F

1971

Radoaia

Partidul Nostru

masor

--

neangajat

 

Cebotari

Roman

M

1991

Radoaia

Partidul Nostru

Master la drept

parajurist

Primaria Radoaia

 

Bejenari

Alla

F

1969

Singerei

Partidul Nostru

Inginer-constructor

presedinte

OO”Meleagul copilariei”

 

Marinovschi

Igor

M

1987

Radoaia

Partidul Nostru

veterinar

-----

neangajat

 

Banu

Pavel

M

1958

Biruinta

Partidul Nostru

sofer

sofer

 
 

Tiron

Alexandru

M

.1973

Tambula

Partidul Nostru

montator

-----

neangajat

 

Zamornea

Romica

F

1982

Cotiujenii-Mici

Partidul Nostru

Operator sortator servicii telecomunikati

------

neangajat

 

Isac

Nelea

F

1982

Singerei

Partidul Nostru

-----

--------

neangajat

 

Grumeza

Victoria

F

.1965

Alexandreni

Partidul Nostru

Invatamintul pedagogic primar

invatator

Gimnaziul Nicolaie Dabija din Heiciul-Vechi

 

Cocieru

Ana

F

1947

Draganesti

Partidul Nostru

contabil

------

neangajat

 

Petrov

Mihail

M

1981

Iezarenii-Vechi

Partidul Nostru

-----

-------

neangajat

 

Petrov

Svetlana

F

1967

Radoaia

Partidul Nostru

Pedagogia invatamintului primar

Invatator la clasele primare

Liceul teoretic I.Creanga din Radoaia

 

Ostrovscaia

Clavdia

F

1952

Biruinta

Partidul Nostru

contabil

contabil

Temporar neangajat

 

Buzulan

Iulia

F

1955

Biruinta

Partidul Nostru

economist

economist

Temporar neangajat

 

Antonova

Elena

F

1972

Tambula

Partidul Nostru

 

------

neangajat

 

Scutaru

Eugenia

F

1965

Tiplitesti

Partidul Nostru

Pedagogia invatamintului primar

----

neangajat

 

Arion

Veronica

F

1982

Bilicenii-NOI

Partidul Nostru

Inginer tehnolog

Vinzatoare

neangajat

                   
 

Col

Irina

F

.1981

Octeabrescoie

Partidul Nostru

jurist

jurist

neangajat

 

Gutu

Natalia

F

1988

Coopaceni

Partidul Nostru

Medicina generala

Medic pediatru

neangajat

 

Cricliuc

Tatiana

F

.1958

Tambula

Partidul Nostru

constructor

constructor

neangajat

 

Ceban

Natalia

F

1980

Tambula

Partidul Nostru

----

---

neangajat

 

Ababii

Ana

F

1973

Draganesti

Partidul Nostru

meneger

meneger

Consum Draganesti

 

Binzari

Liudmila

F

1963

Draganesti

Partidul Nostru

controlor

controlor

Fabrica de cusut Draganesti

 

Craciun

Viorica

F

.1990

Alexandreni

Partidul Nostru

Educatia tehnologica,tehnologia instruirii si organizarii

invatatoare

Scoala profisionala Biruinta

 

LISTA
Candidaţilor suplianţi la funcţia de consilier în consiliul raional Sîngerei din partea Partidului Liberal

Numele, Prenumele

Domiciliul

Anul nașterii

Apartenența politică

Profesia, funcția,

locul de muncă

 

Bîrsan Constantin

s. Bilicenii Vechi

1959

PL

Preşedinte ONG

 

Burac Valeria

s. Sîngerei Noi

1995

PL

studentă

 

Cazacu Ion

or. Sîngerei

1947

PL

Preşedinte ONG

 

Bostan Artur

s. Copăceni

1967

PL

neangajat

 

Rotaru Oleg

s. Pepeni

1971

f/p

administrator

 

Maxian Vasile

s. Pepeni

1988

PL

administrator SRL

 

Gîrbu Leonid

mun. Chişinău

1962

PL

administrator SRL

 

Scurtu Sergiu

or. Sîngerei

1991

PL

administrator SRL

 

Baluța Silvia

s. Mîndreştii Noi

1973

PL

administrator SRL

 

Banaru Gheorghe

s. Drăgăneşti

1953

PL

pedagog

 

Bordei Efim

or. Sîngerei

1987

PL

manager

 

Guțu Sergiu

or. Sîngerei

1982

PL

inginer

 

Chira Valentina

s. Drăgăneşti

1951

PL

pedagog

 

Cebotari Ștefan

or. Sîngerei

1953

f/p

agronom

 

Școlnic Ion

s. Izvoare

1973

PL

director SRL

 

Ciubotaru Alina

or. Sîngerei

1985

PL

contabil

 

Dubenco Oleg

or. Sîngerei

1984

PL

neangajat

 

Dobrojan Grigore

or. Sîngerei

1988

PL

neangajat

 

Chircurovici Ion

or. Sîngerei

1991

PL

contabil

Președintele Organizației Teritoriale

a Partidului Liberal, Pîntea Dorin